Jakie nowoczesne praktyki spotyka się w gabinetach stomatologicznych?

Gabinety stomatologiczne działają w coraz bardziej przemyślany sposób i dopasowują się do zróżnicowanych potrzeb pacjentów, ale nie tylko potrzebujących klasycznego leczenia, ale wręcz upiększenia twarzy, jamy ustnej. Jakie nowoczesne praktyki spotyka się w gabinetach stomatologicznych i dlaczego warto postawić na unikalne zabiegi i leczenie zębów pod narkozą?

Jakie formy gabinetów stomatologicznych spotyka się na rynku?

Bardzo ciekawy format to gabinet stomatologiczny połączony z działem medycyny estetycznej, który umożliwia rozwiązanie nie tylko problemów dentystycznych. Coraz więcej stomatologów posługuje się profesjonalnie botoksem w celu rozluźnienia żuchwy, a to już jedno z najlepszych rozwiązań na bruksizm, czyli silne zaciskanie zębów w nocy. Botoks działa w sposób trwały i wystarczą zaledwie 3-4 sesje dla złagodzenia bólu szczęki. W ostatnich latach gabinety stomatologiczne wprowadziły innowacyjne praktyki leczenia zębów pod narkozą i to sterowaną komputerowo. Dzięki temu ogranicza się ryzyko wystąpienia skutków ubocznych do absolutnego minimum. Pacjent otrzymuje taką dawkę znieczulenia, aby nie spowodowała żadnych zaburzeń, nawet przy posiadaniu innych schorzeń wewnętrznych.

Dlaczego gabinety stomatologiczne stawiają na wygodę pacjentów i to nie tylko dorosłych?

Gabinety stomatologiczne coraz lepiej podchodzą do adaptacji najmłodszych i stosują psychologiczne metody wzbudzające zainteresowanie ze strony dzieci. Dzięki temu kolejne pokolenia nie boją się leczenia zębów, a wręcz zachowują większą regularność wizyt. Leczenie zębów pod narkozą okazuje się też bardzo rozsądną propozycją dla dorosłych pacjentów dotychczas panikujących przed zabiegami. Natychmiastowe uspokojenie i pełna diagnostyka na miejscu ogranicza problemy organizacyjne i rozmyślenie się z terapii. W większości gabinetów stomatologicznych strefa diagnostyczna łączy się bezpośrednio z zabiegową, a od pacjenta wymaga się jedynie przejścia z pokoju do pokoju. Stomatologia przeszła w ostatnich latach bardzo pozytywną ewolucję.