Dlaczego stulejka powoduje dyskomfort?

Pomimo coraz większej wiedzy i dostępności do informacji dzięki zasobom internetowym, nadal niejednokrotnie występują bardzo duże deficyty w wiedzy nawet dorosłych mężczyzn. Okazuje się, że niejednokrotnie nawet nie mamy zielonego pojęcia, co się dzieje z naszym ciałem, a w szczególności w przestrzeni intymnej. Może się bowiem okazać nagle, że występuje zwężenie napletka, które może być bardzo poważną dysfunkcją, wywołującą nawet infekcje i stany zapalne. Niestety wciąż wielu panów wychodzi z założenia, że takie zwężenie po prostu samo minie, a stan zapalny zniknie. Nic jednak bardziej mylnego. Najważniejsze jest, aby po zauważeniu jakichkolwiek dysfunkcji od razu zgłosić się do lekarza rodzinnego lub chirurga.

Operacja stulejki rozwiąże Twoje problemy

Oczywiście problem może być tu na tyle złożony, że chodzi nie tylko i wyłącznie o dyskomfort i ból. Bardzo często panowie, u których nagle stwierdza się zwężenie napletka, informują o tym, że nawet podczas oddawania moczu odczuwają bardzo silny ból. Poza tym chodzi też oczywiście o sferę seksualną. Zauważmy, że w takich okolicznościach najczęściej niemożliwe jest współżycie intymne. W takich okolicznościach niejednokrotnie też nie można się starać o dziecko. Dlatego również z tych powodów interwencja chirurgiczna jest niezbędna. A zabieg nie jest skomplikowany i trwa mniej więcej godzinę.

Zabieg usunięcia napletka jest bezproblemowy?

Naturalnie tego rodzaju zabiegi mogą się między sobą różnić w zależności od tego jak duże zwężenie napletka występuje. Może chodzić tylko o częściowe jego usunięcie lub obrzezanie, czyli całkowite wycięcie skóry w tym miejscu. Tak czy inaczej, operacja stulejki dla każdego jest zabiegiem bezproblemowym no i jest on wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Pacjent leży na plecach, a po zabiegu odczuwa ból tylko przez krótki czas. Porównuje się tutaj ból podobny do tego, jaki odczuwamy na przykład po stłuczeniu. Trzeba też pamiętać, aby nie moczyć rany i opatrunku. Do przemywania okolicy, która była poddana zabiegowi wykorzystuje się tylko środki takie jak Octenisept.